– novoluní –

Fáze Měsíce/Luny patří k nejvíce fascinujícím astronomickým jevům a kromě Úplňku si zaslouží větší pozornost i fáze, kdy se začíná rodit nový Měsíc/Luna, tedy Novoluní.  Období od jednoho novoluní k dalšímu trvá přibližně 29 a půl dne, přičemž v každém znamení zvěrokruhu se zdrží asi 2 a půl dne. Obecně je prvních 12 až 24 hodin novoluní ideálním časem, kdy můžete využít energii Luny a zkusit nové věci, započít něco nového. Tato energie se pak bude projevovat během následujících 28 dní. Rozlučte se s minulostí a plánujte budoucnost. Nová Luna s sebou totiž přináší nové začátky, úžasné příležitosti, je to skvělý čas pro vytváření nových životních záměrů a opuštění věcí, které jsou již nefunkční a zastaralé. Každá nová Luna je navíc ovlivněna vlastnostmi některého z dvanácti znamení zvěrokruhu. Každé Novoluní se sejdeme k rituálu, kdy pustíme po vodě to neprospěšné pro nás a pozveme do našeho života to prospěšné.

– úplněk –

Období úplňku je stejně důležité a silné, jako novoluní. I nyní je dobré posilovat svá přání a to, co v životě chcete. Zároveň oproti novoluní vám úplněk poskytuje možnost vyčistit a zbavit se všeho starého, nepotřebného a toho, co v životě už neslouží. Tím podporujete a pročišťujete cestu splnění přání nebo se zbavujete toho, co vás v životě zpomaluje a brání vám posunout se dál. V období kolem úplňku jsme často citlivější, hloubavější, vnímavější a zpomalenější. To se paradoxně může projevit neklidem a špatným spánkem, protože dnešní moderní doba přeje spíše spěchu, a tak nás klid může rozčilovat.

Obecně tedy při novoluní dáváte sílu a základ záměru a při úplňku pročišťujete váš záměr. Oba dny můžete využít k podpoře toho, o co zrovna usilujete nebo k harmonizaci vaší životní cesty. Jen mějte na paměti, jakou energii s sebou oba dny nesou a tomu zkuste přizpůsobit alespoň tyto dva dny v měsíci. Uvidíte sami, jak zajímavé věci se mohou dít.

– hopi oheň –

Posvátný Hopi oheň je obřad, který se koná každý měsíc na celém světě v den se stejným číslem jako je číslo měsíce. Symbolizuje spojení Nebe a Země v jeden celek a je modlitbou za mír na Matce Zemi i v srdcích lidí. Očišťuje a obnovuje naši přirozenost a spojení s veškerým životem.
Oheň zapalují 4 ženy, které symbolizují světové strany, začíná se na východě. Jsou pronášeny modlitby za mír a harmonii, poděkování a přání na osobní i kolektivní úrovni. Mohou se zpívat písně, může se tančit. Oheň se udržuje do svého vyhoření, nové dřevo se nepřikládá. Zůstáváme, dokud žhne poslední uhlík. Posvátný popel z ohniště má léčivou sílu, smícháme ho s popelem z předešlých ohňů a každý si může trochu odnést domů, i pro případné založení další tradice.

S touto energií se můžete propojit v den konání i na dálku. Zapálit svíčku a pronést svoje modlitby a poděkování.

– čaj o páté –

Setkání v ženském kruhu, kde budeme mít každá pro sebe svůj čas a prostor. Jak ho strávíme, je jen na nás. Sdílení, meditace, zpěv, tvoření, hudební lázeň… – kreativitě se meze nekladou. 🙂